Filma Online

Metro Manila (2013)

Metro Manila    

N/A 115 min DramëKrim

7.6
IMDB: 7.6/10 4109 votes

, , ,

Nominated for 1 BAFTA Film Award. Another 9 wins & 11 nominations.

UK, Philippines

1409

Report error

Në kërkim për një të ardhme më të mirë, Oskar Ramirez dhe familja e tij ikin nga fshati i tyre dhe shkojnë nw Manila. Por jeta në qytetin e madh nuk do jetë aq e lehtë sa e kishin menduar. Oskari pranohet në një kompani, e cila transporton paratë e të pasurve, me ndihmën e Ongut. Shpejt ai do ta kuptojë se pse Ongu e përkrahu duke e ndihmuar të futet në forcat e sigurisë…

No links available
No downloads available

Related movies